گروه توسعه صنایع بهشهر

 اخبار " بهشهر " و شرکت‌های تابعه آن را  در " بیدنا " دنبال کنید  BIDNA

امروز ۶ خرداد ۱۴۰۳

آرشیو اخبار

مدیرعامل زرین ذرت شاهرود: مثبت بودن کلیه شاخص های ارزیابی در سال مالی۱۴۰۳/ رشد ۶۴ درصدی سود خالص

مدیرعامل زرین ذرت شاهرود با اعلام اینکه بزودی این شرکت در بازار بورس پذیرفته خواهد شد گفت:  در سه ماهه ابتدایی سال مالی ۱۴۰۳ افزایش ۶۴ درصدی سود خالص و افزایش ۲۷ درصدی تولید داشتیم.

محمدمهدی اختری مدیرعامل شرکت زرین ذرت شاهرود در گفت وگوی اختصاصی، به تشریح مهمترین اقدامات انجام شده و در دست اقدام این شرکت پرداخت.

وی با بیان افزایش ۶۴ درصدی سود خالص شرکت در سه ماهه ابتدایی سال مالی ۱۴۰۳ افزود: مقدار فروش شرکت در همین بازه زمانی نیز با افزایش ۲۸ درصدی نسبت به دوره ی مشابه همراه بوده است.

مدیرعامل زرین ذرت با اشاره به تاکید رهبرمعظم انقلاب اسلامی بر جهش تولید، گفت: با افزایش مقدار تولید در سه ماهه ابتدایی سال مالی شاهد افزایش ۲۷ درصدی تولید محصولات نسبت به مدت مشابه بوده ایم.

اختری ادامه داد: افزایش تولید درسال جاری با قوت ادامه خواهد داشت به گونه ای که خط تولید گلوتن سه، این شرکت که درگذشته در راستای استراتژی نوآورانه، به صورت دانش بنیان توسط کارشناسان شرکت راه اندازی شده بود، درسال جاری با افزودن ماشین آلات به افزایش تولید منجر خواهد شد .

اختری احداث پالایشگاه غلات با احداث سیلوی ۵۰۰۰ تُنی را از مهمترین برنامه های سال جاری دانست که نقش بسزایی در افزایش سود شرکت خواهد داشت.

مدیرعامل زرین ذرت همچنین با اشاره به مطالبات مدیریت هلدینگ توسعه صنایع بهشهر مبنی بر مولدسازی دارایی ها از طریق واگذاری سهام شرکت افزود: در ماه جاری مدیر عامل فرابورس در محل شرکت حضور خواهد یافت و پس از انجام تشریفات قانونی، نسبت به ارزش گذاری و مزایده سهام شرکت از طریق تابلوی بورسی اقدام خواهد شد که این اقدام نیز در جهت مردمی سازی اقتصاد نقش بسزایی خواهد داشت.

اختری اجرای طرح های توسعه شرکت زرین ذرت را مهمترین اقدام پیش روی این شرکت در سال جاری ارزیابی کرد و گفت: حل مشکل زمین خریداری شده از شرکت شکر نیز به جد دنبال خواهد شد چراکه توسعه خط تولید یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای شرکت زرین ذرت است و این مهم از طریق جلسات مشترک با مدیریت شرکت شکر حل و فصل خواهد شد.

افزایش تناژ تولید بخار با اضافه کردن دیگ بخار، بالا بردن سیستم تغلیظ خط تولید نشاسته از طریق خرید ماشین آلات جدید نیز از دیگر برنامه هایی بود که مدیرعامل شرکت زرین ذرت به آنها اشاره کرد.

وی با اشاره به نیازسنجی کارشناسان شرکت از وضعیت بازار، خرید دستگاه اُزُن ساز را از دیگر برنامه های آتی عنوان نمود که موجب افزایش تولید نشاسته خوراکی و افزایش مشتریان شرکت خواهد شد.

اختری در پایان حرکت در جهت بومی سازی تولید را مورد تاکید قرار داد و افزود: تعمیر و نگهداری ماشین آلات خط تولید و همچنین عملیات اُورهال و تامین قطعات مورد نیاز توسط کارشناسان شرکت به صورت دانش بنیان و با استفاده از ظرفیت های داخلی در دستور کار است تا فعل ما میتوانیم را صرف کنیم و همچنین از خروج سرمایه و ارز از کشور جلوگیری شود.

شایان ذکر است مدیرعامل هلدینگ توسعه صنایع بهشهر در جلسه مدیران شرکت های زیرمجموعه، در اردیبهشت ماه سال جاری با تقدیر از عملکرد مدیریت و مجموعه ی پرتلاش زرین ذرت، اقدامات این شرکت را شاخص و ویژه دانست و افزود: اقداماتی که در سال مالی گذشته تا کنون در این شرکت انجام شده است، سزاوار تقدیر است چون سرعت پیشرفت در این شرکت نوید دهنده ی افق روشنی درآینده است و از این بابت قدردان تلاشهای صورت گرفته هستیم و این مسیر باید با جدیت و پشتکار استمرار یابد.

شرکت زرین ذرت شاهرود یکی از شرکت های وابسته به هلدینگ شرکت توسعه صنایع بهشهر است که در زمینه تولید و فرآوری محصولات و مشتقات ذرت فعالیت دارد و سبد محصولات متنوع آن قریب ۴ درصد نیاز بازار داخلی را مرتفع نموده و کیفیت محصولات آن خوش درخشیده که موجب افزایش روزافزون بازار متقاضیان شده است.

انتشار این خبر

عضویت در خبرنامه

به روز رسانی دریافت کنید و از بهترین ها بیاموزید

دیگر اخبار

Start typing to see posts you are looking for.