شرکت-شکر-شاهرو
درباره شرکت

شرکت‌ شکر شاهرود یکی‌ از قدیمی‌ترین‌ شرکت‌های‌ تولید شکر سفید از فرآوری‌ چغندر قند و تصفیه‌ شکر خام در ایران است‌ که‌ در سال ١٣٣٧ با سرمایه‌ اسمی‌٣٠٠ میلیون ریال و با هدف تصفیه‌ شکر خام و تولید قند و شکر از چغندر قند در اداره ثبت‌ شرکت‌های‌ تهران به‌ ثبت‌ رسید. خط‌ تولید این‌ کارخانه‌ با ماشین‌آلات خریداری‌ شده از شرکت‌ سالز‌ گیتر( Salzgitter ) آلمان راه اندازی‌ شد و پس‌ از بهره برداری‌ آزمایشی‌ فعالیت‌ رسمی‌ تولید از سال ١٣۴١ و با تصفیه‌ شکر خام آغاز شد. شرکت‌ شکر شاهرود با توسعه‌ کارخانه‌ در سال ١٣۴۵ توانست‌ تولید قند از چغندر قند را داشته‌ باشد و ظرفیت‌ اسمی‌ آن مصرف٧۵٠ تن‌ چغندر و تصفیه‌ ١٣٠ تن‌ شکرخام در شبانه‌ روز بوده است‌. در سال ١٣٧۴ شرکت‌ توسعه‌ صنایع‌ بهشهر سهم‌ بانک‌ صنعت‌ و معدن را خریداری‌ نموده و با توسعه‌ کارخانه‌ ظرفیت‌ اسمی‌ آن از مصرف ٧۵٠ تن‌ به‌ ١١٠٠ تن‌ چغندر و از ١٣٠ تن‌ تصفیه‌ شکرخام به‌ ۴٧٠ تن‌ در شبانه‌ روز افزایش‌ یافت‌ و در حال حاضر با تدابیر اندیشیده شده در خط‌ تولید شبانه‌ روز ١٢٠٠ تن‌ چغندر قند مصرف نموده و حدود ۶٠٠ تن‌ شکرخام تصفیه‌ می‌ نماید که‌ بیش‌ از ظرفیت‌ اسمی‌ کارخانه می‌ باشد. یکی‌ از وجوه تمایز کارخانه‌ شکر شاهرود موقیعت‌ جغرافیایی‌ آن است‌ که‌ موجب‌ مقرون بصرفه‌ بودن کرایه‌ حمل‌ و رغبت‌ بیشتر سرمایه‌ گذار جهت‌ تصفیه‌ شکر خام در این‌ کارخانه‌ می‌‌باشد.

موضوع فعالیت

زمینه‌ فعالیت‌ این‌ شرکت‌، تولید قند و شکر و محصولات فرعی‌ از چغندر قند شامل ملاس و تفاله خشک و فروش آن و عملیات کارمزدی‌ تصفیه‌ شکر خام می‌ باشد. شرکت در اسفند ماه ۱۳۷۵ وارد بورس شده و با نماد" قشکر" پذیرفته شده است.

محصولات شرکت شکر شاهرود

ملاس                   |                    تفاله                      |                    شکر

اطلاعات تماس

آدرس دفتر مرکزی

تهران، میدان آرژانتین، خیابان شهید احمد قصیر، خیابان ۱۷، پلاک ۲ طبقه  ۲

تلفن : ۸۸۷۰۱۳۹۲-۰۲۱

 آدرس کارخانه

سمنان ، شاهرود، میدان هفت تیر، جاده مغان

تلفن کارخانه : ۳۲۳۱۹۰۰۰۵-۰۲۳

افتخارات
  • دریافت لوح تقدیر از اداره امور مالیاتی استان سمنان در سال ۱۳۹۶
  • دریافت تندیس در نخستین همایش سراسری تحول تعالی و توسعه شهرستان شاهرود در سال ۱۳۹۴
  • دریافت تندیس در پنجمین گردهمایی بین المللی نامداران صنعت و تجارت ایران در سال ۱۳۹۱
گواهینامه های بین المللی

سرمایه گذاری

گروه توسعه صنایع بهشهر یک شرکت چند رشته‌ای است و با دارا بودن پرتفوی قدرتمند می‌تواند نمادی ایمن برای صاحبان سهام باشد.

ارزش ها

شرکت توسعه صنایع بهشهر اولین شرکتی است که سهام آن در راستای خصوصی سازی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران به عموم مردم واگذار شد. و امروز با همت و تلاش مدیران، کارکنان و کارگران خدوم خود یکی از بنگاههای مهم اقتصادی کشور به شمار می آید.