گروه توسعه صنایع بهشهر

 اخبار " بهشهر " و شرکت‌های تابعه آن را  در " بیدنا " دنبال کنید  BIDNA

امروز ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
صنایع بسته بندی ایران

آرشیو اخبار

صنایع بسته بندی ایران

کشف فرمول سودسازی در صنایع بسته بندی ایران

تعیین تکلیف بدهی ها، تامین مواد اولیه، نوسازی و بهسازی تجهیزات، طراحی سیستم فروش جدید، کنترل هزینه های مازاد، فرمول ساده شرکت صنایع بسته بندی ایران در افزایش بهره وری بوده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات به نقل از بیدنا، در سال ۱۳۳۷ شرکت سهامی قوطی سازی، بمنظور تولید و فروش انواع لوازم بسته بندی تاسیس و در خرداد ماه ۱۳۵۰ به نام صنایع بسته بندی ایران تغییر یافت.این شرکت دوسال بعد در اسفند ۱۳۵۲ با نماد فبیرا در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

بررسی صورت های مالی در ماه های اخیر  حاکی از این است که این شرکت بعد از ۲۰ سال موفق شده برای اولین بار از زیان خارج و به مرحله سود سازی برسد.

صنایع بسته بندی ایران در ماه های اخیر شاهد تحولات زیادی بوده است. این شرکت چند ماه بعد از انتصاب مدیرعامل جدید توسط بهروز مرادی مدیرعامل شرکت توسعه بهشهر برنامه ای استراتژیک برای پیشرفت حداکثری حوزه تولید در کنار کاهش هزینه ها و تحقق شعار مهار تورم و رشد تولید را در دستور کار قرار دارد. از این رو نقاط قوت و ضعف شرکت شناسایی و در مرحله اول معوقات بانکی، مالیاتی و تامین اجتماعی تعیین تکلیف شدند.

 بازنگری و بازآرایی جز به جز تجهیزات واحدهای تولید و ادغام تعمیرگاه واحد های چاپ فلزات و قوطی سازی، اخذ سفارشات از خارج شرکت و استفاده از ظرفیت های داخلی زمینه های بازدهی بالای شرکت را فراهم کرد.

در اویل خرداد ماه در راستای اهداف سازمانی و افزایش تولید و بهره وری با بکارگیری توان و تجربه داخلی خط تولید قوطی کششی کنسرو تن ماهی که طی سالیان گذشته از مدار تولید خارج شده بود. پس از انجام تغییرات اساسی با تیراژ و کیفیت مطلوب در سبد محصولات این شرکت قرار گرفت.

در همان ماه جلسه پیگیری رفع موانع تولید در شرکت صنایع بسته بندی ایران با حضور اعضا هیات مدیره شرکت توسعه صنایع بهشهر، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت صنایع بسته بندی و برخی از مسئولین استانی برگزار شد که در این جلسه خبر رفع انسداد حساب های شرکت، تامین و خرید مواد اولیه جهت افزایش تولید، تصفیه حساب با پیمانکاران شرکت و افزایش خطوط تولید اعلام شد.

در ادامه پروژه احیای شرکت صنایع بسته بندی ایران و در راستای افزایش بهره وری و استفاده بهینه از منابع زیر ساختی و سرمایه گذاری های این شرکت  تولید چند محصول قوطی با سایزهای ۳.۵ و ۵ کیلوگرمی، یک لیتری روغن و ۴۵۰ گرمی به سبد محصولات شرکت افزوده شد.

این گزارش می افزاید مزایده فروش ضایعات شرکت در سال ۱۴۰۲ جهت فروش اقلام ضایعاتی شامل ضایعات ذوبی پرسی، ورق ضایعاتی، تسمه، بشکه ضایعاتی، کاغذ ضایعاتی، پالت فلزی مستعمل با حضور اعضاء هیات مدیره، اعضاء کمیسیون و نماینده بازرسی در محل شرکت برگزار گردید.

بهبود فرآیندهای تجاری، افزایش رضایتمندی مشتریان و بهبود راندمان شرکت از چشم سیستم های نظارتی دور نماند و این شرکت موفق شد قبل از پایان خرداد ماه گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت محصول ۹۰۰۱ ISO   و سیستم مدیریت کیفیت در رضایتمندی مشتریان ۱۰۰۰۲  ISO  را کسب کند.

بر مبنای اطلاعیه مندرج در کدال، افزایش سرمایه شرکت صنایع بسته بندی ایران که در تاریخ ۲۵ مرداد ماه ۱۴۰۲ توسط هیات مدیره شرکت پیشنهاد شده بود، به تایید حسابرس و بازرس قانونی رسیده و اقدامات لازم جهت اخذ مجوز از سازمان بورس بعمل آمده است.

با حمایت کمیته تامین مالی شرکت توسعه صنایع بهشهر و با همکاری اعضای هیات مدیره و مدیران اجرایی، تلاش ها و اقداماتی جهت حل مشکل بدهی های معوق بانکی، مالیاتی و بیمه ای انجام گردید و حسابهای مسدود شده شرکت رفع اثر شده و بدهی های مالیاتی و بیمه ای تقسیط گردید.

در بخش تامین مواد اولیه شرکت، ماهیانه ۳۰۰ تن سهمیه حلب و ورق از طریق بورس کالا تامین شد.همچنین برای تامین مواد شیمیایی مذاکراتی با یکی از تامین کنندگان انجام و تقریبا نیاز ۵ ماه شرکت خریداری گردید.

داود گرجی زاده عضو هیات مدیره و معاون مالی شرکت صنایع بسته بندی ایران در گفتگویی در مورد چگونگی تغییر روند این شرکت گفت: فرمول سود سازی شرکت در دو چیز خلاصه می شود افزایش منبع درآمدی و کاهش هزینه های مازاد، بنابراین برای درآمد شرکت استراتژی بر این قرار گرفت با مصرف کننده عمده به توافق برسیم و در استراتژی فروش، واحد خدمات مهندسی فروش برای کنترل کیفیت تاسیس شد.

وی البته تحولات اخیر را مقدمه ای برای شروع سال ۱۴۰۳ نامید و تصریح کرد: هنوز اول راه هستیم. فعلا مقدمات کار انجام می شود و زحمات مدیرعامل، هیات مدیره و کارکنان در سایه حمایت مدیرعامل وبشهر، اثراتش را سال ۱۴۰۳ نشان خواهد داد.

در نهایت اقدامات انجام شده اثرات خود را در صورت های مالی نشان داد. مهدی روحانی مدیر عامل شرکت صنایع بسته بندی ایران با اعلام عملکرد مناسب شرکت طی شش ماه اخیر خبر خروج شرکت از زیان را اعلام کرد و گفت: شرکت با افزایش فروش ۶۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال مالی گذشته، پس از چندین سال زیان دهی به سود خالص معادل ۵۰ میلیارد ریال دست یافته است.

مدیر عامل شرکت صنایع بسته بندی ایران اذعان داشت: با تداوم برنامه های اصلاحی و افزایش تولید، روند سود آوری این شرکت تداوم خواهد یافت.

بهره گیری از تکنولوژی و تجهیزات روز، تامین مواد اولیه، نوسازی و تامین لوازم یدکی ماشین آلات، بازبینی و بررسی خطوط تولید و بازگشت به مدار تولید، بازگشت به زنجیره تامین نیازهای بسته بندی گروه توسعه بهشهر، تخصیص ماهانه یک میلیارد تومان برای خرید ملزومات ماشین آلات، نوسازی و بهسازی ماشین آلات موجود و حمایت مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر برگ برنده شرکت صنایع بسته بندی در ماه های اخیر بوده است.

انتشار این خبر

عضویت در خبرنامه

به روز رسانی دریافت کنید و از بهترین ها بیاموزید

دیگر اخبار

Start typing to see posts you are looking for.