تاریخچه هلدینگ

آشنایی با نامی ماندگار در عرصه اقتصاد کشور عزیزمان ایران ...

اعضای هیئت مدیره

شرکت توسعه صنایع بهشهر دارای بیش از ... هزار سهامدار می‌باشد که تحت رهبری یک هیئت مدیره 7 نفره منتخب اداره می‌گردد.

توسعه صنایع بهشهر، یک هلدینگ چند رشته‌ای است که با جذب و مدیریت مطلوب سرمایه‌ها، بکارگیری شیوه‌های ارزش آفرین، افزایش بهره‌وری و بازدهی دارایی شرکت‌های عضو گروه، مدیریت پرتفو، و تقویت مزیت رقابتی شرکت‌ها در بخش‌های خدماتی و تولیدی به همراه توسعه و تحول سرمایه‌های انسانی خود، و داشتن سازمانی یادگیرنده و منعطف با بکارگیری تمام استعدادها، با هدف خلق ارزش و بهبود کار آفرینی در جامعه، و رشد پایدار بازده حقوق صاحبان سهام، فعالیت می‌کند.

فعالیت شرکت

موضوع شرکت بر طبق اساسنامه، سرمايه‏گذاری در سهام شرکت‌ ها از طريق خرید و فروش سهام آنها، خرید و فروش اوراق بهادار و مشارکت در بانک‌ها و ساير شرکتها می‌باشد. در حال حاضر اين شرکت به سبب حضور موفق و بلند مدت در صنعت محصولات غذايی و همچنين توانمندی محوري خود يعني توزيع و پخش محصولات، سرمایه‌گذاری‌های خود را در صنعت روغن خوراکی، صنايع شير، صنعت قند و صنعت شوينده و بهداشتی متمرکز نموده است.

علاوه بر صنايع فوق اين شرکت بر اساس ظرفیت‌ های مديريتی و تخصصی موجود، در پرتفوی سرمایه ‌گذاریهای بلندمدت خود طبق استراتژي ديرينه و در راستاي ايجاد جريان درآمدي بادوام، نسبت به سرمايه‏ گذاری در صنايعی چون بانکداری، بيمه، ساختمان و شرکتهای سرمايه‏ گذاری به‌ عنوان مکمل زنجيره تأمین فعالیت‌های موجود اقدام نموده است.

معرفی شرکت

شرکت توسعه صنايع بهشهر (سهامی عام) در سال 1349 تحت شماره 14393 با نام “توسعه صنایع آرین” در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتی تهران به ثبت رسيده و طبق تصمیم مورخ 20/05/1350 مجمع عمومی فوق العاده به شرکت توسعه صنایع بهشهر (سهامی خاص) تغییر نام داده است و از سال 1353 در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته ‌شده است. اين شرکت اولين شرکتي میباشد که سهام آن در راستای سياست خصوصی ‌سازی، از سوی دولت جمهوری اسلامی ايران به عموم مردم واگذار گرديد.

تاریخچه هلدینگ

دانلود بروشور شرکت

میزان سرمایه گزاری‌ها

0ماه

میزان سرمایه گزاری‌ها
تعداد شرکت‌های تابعه

0+

تعداد شرکت‌های تابعه
تعداد پرسنل

0+

تعداد پرسنل

سرمایه شرکت

سرمايه شرکت در هنگام تأسیس مبلغ 250 ميليون ريال منقسم به 25 هزار سهم ده هزار ريالي با نام تمام ‌پرداخت ‌شده بوده که طي چندين مرحله تاکنون افزایش ‌یافته است. سرمايه ثبت ‌شده شرکت در تاريخ  29/12/1396 مبلغ 8,250 ميليارد ريال منقسم به 8,250 ميليون سهم یک هزار ريالي با نام بوده است.

شایان ‌ذکر است آخرین افزایش سرمایه شرکت مربوط به تصمیمات مجمع فوق ‌العاده مورخ 27/1/ 1396 بوده است که طی آن،  سرمایه از مبلغ 7.021 ميليارد ريال به مبلغ 8.250 ميليارد ريال (به ميزان 5/17 درصد) از محل مطالبات و آورده نقدي سهامداران افزایش ‌یافته و در تاریخ 10/08/1396 به ثبت رسیده است.

در برنامه ریزی توسعه اقتصادی در شرکت توسعه صنایع بهشهر مبتنی بر طرح تحول در شرکت‌های تابعه به شرح ذیل می‌باشد :

 1. مدیریت ریسک
 2. برنامه­ریزی راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)
 3. بروز رسانی برنامه ریزی استراتژیک
 4. ارزیابی عملکرد مدیریت شرکت ها براساس استراتژی آنها
 5. مدیریت تحقیق و توسعه R&D
 1. برنامه ­ریزی کاهش موانع تولید
 2. برنامه ­ریزی ایجاد هم­افزایی در شرکت­های تابعه توسعه صنایع بهشهر
 3. مدیریت برندینگ
 4. توسعه بازاریابی و فروش
 5. مدیریت زنجیره ارزش و زنجیره تأمین
 6. شناسایی و جذب مزیت­های رقابتی

اهم سیاست‌ها و برنامه‌های آتی شرکت

 • نظارت بر تدوین استراتژیها در شرکتهای زیرمجموعه و پایش و کنترل مستمر برنامه و بودجه
 • سیاست گذاری اصولی برندینگ در شرکتهای زیرمجموعه در راستای مدیریت مالکیت و منافع برند
 • چابک سازی و افزایش بهره وری نیروی انسانی در سطح هلدینگ و شرکتهای زیرمجموعه
 • افزایش سطح اتوماسیون در فرآیندهای سازمانی بمنظور کاهش هزینه و زمان
 • نظارت و پایش مستمر وصول مطالبات و کاهش پرونده های حقوقی در شرکتهای زیرمجموعه در راستای حفظ منافع سهامداران
 • بررسی و تبیین راهکارهای کاهش هزینه های مالی و تامین منابع از طریق افزایش سرمایه در شرکتهای تابعه ضمن رعایت محدودیتهای ایجاد شده بواسطه ماده 16 و 17 قانون رفع موانع تولید
 • تقویت مکانیزمهای تامین مالی از طریق تسهیل فرآیندهای اخذ تسهیلات در قالب معرفی منابع و تامین تضامین
 • استفاده از ظرفیت بورس اوراق بهادار بمنظور هدایت صحیح منابع در جهت تولید و اشتغال
 • برنامه ریزی بمنظور افزایش ارزش خالص داراییهای شرکت از طریق اصلاح پرتفوی و تبدیل به سرمایه گذاری های با ارزش ذاتی بالاتر
 • تقویت ارتباطات درون گروهی بمنظور ایجاد و افزایش هم افزایی بین شرکتهای زیرمجموعه در راستای کاهش هزینه ها و افزایش درآمد