آیا می دانید اخبار " وبشهر " و شرکت‌های تابعه آن را می توانید در " بیدنا " دنبال کنید؟ BIDNA ←

مدیرعامل وبشهر: مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مبتنی بر اخلاص، توکل و عمل گرایی بود

وبلاگ و اخبار

یک سال از شهادت سردار بزرگ ایران، حاج قاسم سلیمانی گذشت، اما یاد و نام و مرام این شهید بزرگ، هر روز بیش از گذشته در جان‌های عاشقان در ایران و سایر کشورهای جهان شعله‌ورتر می‌شود. همان طور که امام عزیزمان فرموده‌اند، شهادت هنر مردان خداست و شهادت پاداش بزرگی بود که حاج قاسم سلیمانی عزیز به پاس رشادت‌ها و اخلاص بی‌بدیلش، هنرمندانه ردای سرخ آن را به تن کرد. اگرچه امروز حاج قاسم عزیز در میان ما نیست، اما راه و روش و مرام او و به فرموده مقام معظم رهبری مکتب قاسم سلیمانی برای رساندن ایران بزرگ به قله‌های عظمت و پیشرفت پیش راه ما قرار دارد. حاج قاسم نه تنها در جایگاه فرماندهی که در مقام انسانیت، مظهر صفات بزرگی چون شجاعت، مقاومت، درایت، تیزهوشی، فداکاری و معنویت بود. او نمونه انسان مسلمانی بود که با تکیه بر اراده الهی و توکل بر خداوند پا درمیدان عمل گذاشت و در طول سالیان کوچکترین خللی در اراده او حاصل نشد و تا پایان بر سر پیمان خود باقی ماند. در مکتب قاسم سلیمانی، آن‌چه بعد از توکل و اخلاص، اهمیت فراوان داشت، عمل‌گرایی بود و بدون آن هیچ چیز تکامل نمی یافت. در واقع او بر اساس آموزه‌های اسلامی و کلام اهل بیت به این یقین رسیده بود که ایمان و عمل هیچ‌گاه از هم جدا نیستند و عمل‌گرایی در عرصه‌ها و شئون مختلف از نشانه‌های مهم ایمان به حساب می‌آید.
مکتب قاسم سلیمانی نه تنها در عرصه‌های نظامی و سیاسی راهگشای مسائل استراتژیک و رسیدن به اهداف والای این کشور و نظام بوده، بلکه در تمامی عرصه‌ها، به خصوص عرصه اقتصادی و غلبه بر مشکلات کشور نیز می‌تواند زمینه ساز توسعه بالنده و ساختن ایرانی آباد باشد. همان طور که گفته شد، حاج قاسم سلیمانی با تکیه بر اراده الهی، در مسیر دشواری که قرار گرفته بود، هیچ‌گاه نترسید. همچنین هیچ‌گاه دیگران را هم از مقابله با مشکلات نترساند و همواره همه را به پیمودن این مسیر دشوار و عبور از بحران‌ها ترغیب می‌کرد. از نگاه او میزان فرصتی که در بحران‌ها وجود داشت، در خود فرصت‌ها نبود. او بحران‌ها و شرایط سخت را به عنوان بستری برای توسعه و پیشرفت کشور می‌دید و شاید از همین رو بود که در مواجه با خطرات و سختی‌ها شکی به دل راه نمی‌داد. حاج قاسم سلیمانی به ما نشان داد لازمه پیمودن مسیر توسعه و پیشرفت کشور آن است که هر کس یا هر مجموعه‌ با همت و اراده و تلاش مضاعف، باید با افزایش تخصص و داشتن تعهد، به دنبال آن باشد که خود را پیوسته تقویت نماید. همان‌طورکه مقام معظم رهبری هم چند روز پیش در جمع دست‌اندرکاران برگزاری مراسم سالگرد شهید سلیمانی و خانوده محترم ایشان، به ملت ایران توصیه کردند که همه باید در تمامی عرصه‌های اقتصادی، علمی، فناوری و دفاع نظامی خود را قوی کنند و تا زمانی که ملت ایران در همه عرصه‌ها قوی نباشند، دشمنان به آنها و این کشور طمع خواهند نمود.
از این رو، با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری، مدیران و کارکنان گروه توسعه صنایع بهشهر باید با الگو گرفتن از مکتب شهید سلیمانی، به دنبال آن باشند تا هر روز بیش از گذشته به سمت قوی شدن حرکت کنند. از مهمترین عرصه‌هایی که باید در این زمینه به آن توجه شود، تحقق شعار امسال و حرکت شتابان به سمت جهش تولید است. جهش در تولید اگرچه شعار امسال به حساب می‌آید، اما بدان معناست که ما در ابتدای راه هستیم و این موضوع در سال‌های آینده نیز از اهداف بلند این مجموعه خواهد بود. آن‌چه که می‌تواند ما را در تولید روزافزون محصولات یاری کند، توجه به یکی از مهمترین ویژگی‌های شخصیتی حاج قاسم سلیمانی، یعنی عقیده داشتن به هدف و عمل‌گرایی است. باید باور داشته باشیم که می‌توانیم با کنار زدن مشکلات موجود، در عرصه تولید گام‌های بزرگی برداریم و این تنها با داشتن عقیده و عمل به وظایف محوله امکان‌پذیر خواهد بود.
امید که بتوانیم با بهره‌گیری از راه و مرام و مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز، نقشی در سازندگی و آبادانی این سرزمین مقدس داشته و شاهد به اهتزاز درآمدن پرچم آن بر قله‌های بلند پیشرفت در جهان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید