درباره هلدینگ
هلدینگ بهشهر

توسعه صنایع بهشهر، یک هلدینگ چند رشته‌ای است که با جذب و مدیریت مطلوب سرمایه‌ها، بکارگیری شیوه‌های ارزش آفرین، افزایش بهره‌وری و بازدهی دارایی شرکت‌های عضو گروه، مدیریت پرتفو، و تقویت مزیت رقابتی شرکت‌ها در بخش‌های خدماتی و تولیدی به همراه توسعه و تحول سرمایه‌های انسانی خود، و داشتن سازمانی یادگیرنده و منعطف با بکارگیری تمام استعدادها، با هدف خلق ارزش و بهبود کار آفرینی در جامعه، و رشد پایدار بازده حقوق صاحبان سهام، فعالیت می‌کند.

معرفی شرکت

شرکت توسعه صنایع بهشهر (سهامی عام) در سال ۱۳۴۹ تحت شماره ۱۴۳۹۳ با نام “توسعه صنایع آرین” در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده و طبق تصمیم مورخ ۲۰/۰۵/۱۳۵۰ مجمع عمومی فوق العاده به شرکت توسعه صنایع بهشهر (سهامی خاص) تغییر نام داده است و از سال ۱۳۵۳ در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته ‌شده است. این شرکت اولین شرکتی میباشد که سهام آن در راستای سیاست خصوصی ‌سازی، از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران به عموم مردم واگذار گردید.

فعالیت شرکت

موضوع شرکت بر طبق اساسنامه، سرمایه‏ گذاری در سهام شرکت‌ ها از طریق خرید و فروش سهام آنها، خرید و فروش اوراق بهادار و مشارکت در بانک‌ها و سایر شرکتها می‌باشد. در حال حاضر این شرکت به سبب حضور موفق و بلند مدت در صنعت محصولات غذایی و همچنین توانمندی محوری خود یعنی توزیع و پخش محصولات، سرمایه‌گذاری‌های خود را در صنعت روغن خوراکی، صنایع شیر، صنعت قند و صنعت شوینده و بهداشتی متمرکز نموده است.

 

علاوه بر صنایع فوق این شرکت بر اساس ظرفیت‌ های مدیریتی و تخصصی موجود، در پرتفوی سرمایه ‌گذاریهای بلندمدت خود طبق استراتژی دیرینه و در راستای ایجاد جریان درآمدی بادوام، نسبت به سرمایه‏ گذاری در صنایعی چون بانکداری، بیمه، ساختمان و شرکتهای سرمایه‏ گذاری به‌ عنوان مکمل زنجیره تأمین فعالیت‌های موجود اقدام نموده است.

سرمایه شرکت

سرمایه شرکت در هنگام تأسیس مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال منقسم به ۲۵ هزار سهم ده هزار ریالی با نام تمام ‌پرداخت ‌شده بوده که طی چندین مرحله تاکنون افزایش ‌یافته است. سرمایه ثبت ‌شده شرکت در تاریخ ۱۲/۲۹/ ۱۳۹۶ مبلغ ۸,۲۵۰ میلیارد ریال منقسم به ۸,۲۵۰ میلیون سهم یک هزار ریالی با نام بوده است. شایان ‌ذکر است آخرین افزایش سرمایه شرکت مربوط به تصمیمات مجمع فوق ‌العاده مورخ ۰۱/۲۷/ ۱۳۹۶ بوده است که طی آن، سرمایه از مبلغ ۷.۰۲۱ میلیارد ریال به مبلغ ۸.۲۵۰ میلیارد ریال (به میزان ۵/۱۷ درصد) از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران افزایش ‌یافته و در تاریخ ۰۸/۱۰/ ۱۳۹۶ به ثبت رسیده است.

سرمایه گذاری

گروه توسعه صنایع بهشهر یک شرکت چند رشته‌ای است و با دارا بودن پرتفوی قدرتمند می‌تواند نمادی ایمن برای صاحبان سهام باشد.

ارزش ها

شرکت توسعه صنایع بهشهر اولین شرکتی است که سهام آن در راستای خصوصی سازی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران به عموم مردم واگذار شد. و امروز با همت و تلاش مدیران، کارکنان و کارگران خدوم خود یکی از بنگاههای مهم اقتصادی کشور به شمار می آید.