۱۳۹۶خورشیدی | ۲۰۱۷میلادی | اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال

  • saham@bidc.ir

برگزاری همایش آموزشی گروه توسعه ملی به میزبانی شرکت توسعه صنایع بهشهر

 

همایش مدیران شرکت­های زیرمجموعه گروه توسعه ملی با حضور مدیران عامل و اعضای موظف هیأت مدیره شرکت­های تابعه در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۴ در باشگاه بانک ملی ایران (آجودانیه) برگزار شد. در این همایش که با حضور آقای دکتر نیلی مشاور ارشد اقتصادی رئیس جمهور و آقای دکتر حسین­ زاده مدیر عامل محترم بانک ملی ایران برگزار شد پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید جناب آقای مهندس غریب پور مدیر عامل محترم شرکت توسعه ملی ضمن خوش آمد گوئی به میهمانان و تشکر از مدیران شرکت کننده، دیدگاه گروه توسعه ملی در بحث آموزشی و توانمندسازی مدیران مواردی مطرح نمودند. ایشان اظهار داشتند اگر سازمانها از آموزه­ های علمی خالی شود  و از تحولات علمی فاصله بگیرد باشکست مواجه می­ شوند سپس از جناب آقای دکتر نیلی دعوت شد تا سخنرانی خود را آغاز نمایند.

دکتر نیلی در رابطه با مسائل اقتصادی روز توضیحاتی مبسوط ارائه نمودند و سال ۹۵ را برای اقتصاد کشور سالی ویژه اعلام نموده و اظهار داشتند شاید بعدها این خاص بودن بیشتر روشن شود و اگر به شرایط بدرستی توجه نشود می تواند خسارتهائی را چه در اقتصاد کلان و چه در خرد برای واحدهای اقتصادی در سطوح مختلف ایجاد کند.

ایشان در ادامه افزودند اقتصاد نیاز به این دارد که بخش خصوصی توسعه پیدا کند و سرمایه گذاری خارجی انجام شود.

پس از سخنان آقای دکتر نیلی، جناب آقای دکتر مشایخی استاد دانشگاه شریف سخنان خود را با مبحث شناخت دارائیهای نامحسوس و اهمیت آن در سازمان شروع کردند. ایشان توضیحات مبسوطی در رابطه با دارائیهای نامحسوس ارائه و با استفاده از نمودارها و آمارهای موجود به نقش ارزش آفرینی دارائیهای نامحسوس در شرکتها اشاره و تأکید کردند که مدیران باید بدانند که دارائیهای نامحسوس شرکت در چه وضعیتی می­ باشد. برای ساماندهی دارائیهای نامحسوس پیشنهاداتی ارائه کردند.

در پایان هر یک از سخنرانی­ها، پرسش هایی از سوی شرکت کنندگان مطرح و پاسخ های لازم ارائه گردید.

بعد از اقامه نماز و صرف نهار مجدداً رأس ساعت ۱۳ جلسه با سخنان جناب آقای دکتر دامغانیان مدیر عامل محترم شرکت توسعه صنایع بهشهر شروع شد.

ایشان موقعیت فعلی شرکت و نیز استراتژی شرکت­های تابعه را به صورت مبسوط توضیح داده و با استفاده از آمار و نمودارها تحلیل صنایع و استراتژی شرکت را شرح دادند.

در خاتمه جناب آقای مهندس غریب پور در جمع بندی مسائل ضمن تشکر و قدردانی مجدد از کلیه مدعوین و معرفی مدیران و اعضای هیأت مدیره جدید شرکت­ها به سایر همکاران مواردی در ارتباط با اخلاق حرفه ای عنوان نمودند.

جلسه رأس ساعت 14:30 دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.